Farmasi Makyaj Temizleme Teknikleri

Farmasi

Makyaj Temizleme

Kadınlar için en keyifli anlardan biri de makyaj yapmaktır. Genel olarak makyaj yapmayı çok severiz. Makyaj yaparken özen göstererek ve dikkatli bir şekilde yaparız. Makyaj yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamayız. Fakat dikkat etmemiz gereken en önemli konu makyaj yaparken göstermiş olduğumuz özeni makyaj temizlerken yada silerken de göstermeliyiz. Bu konuda dikkatli olmazsak zaman içerisinde, cildimiz yıpranacak ve cildimizde bir takım sorunlar oluşacaktır. Dolayısıyla cilt temizliğine özen göstermediğimiz durumlarda hem cilt daha çabuk yıpranacak hem de sarkmalar oluşacaktır. Makyaj temizlemek için uygun bir ürün ararken burada göz önünde bulundurulması gereken en önemli konu ürünün cildimize uygun olup olmadığıdır. Çünkü cilt yapısı çok hassas bir bölge olduğu için ürün seçerken cildinizin kuru,yağlı veya hassas olmasını göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. Ayrıca makyajınızı temizlerken kullanmış olduğunuz pamuğa kadar özen göstermeniz ve doğru bir şekilde kullandığınızdan emin olmanız gerekir.

Makyajınızı temizlerken dikkat edilecek 3 aşama

-Cildinizi temizlerken genel olarak alından başlayın. Daha sonra yukarı-aşağı ve sağ-sol hareketler yaparak cildinizin her tarafını temizleyin.

-Cildinizde temizleme işlemini uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli bölge göz bölgesidir. Gözün etrafını temizlerken genel olarak yüzük parmağınız ile temizleme işlemini uygulayın. Çünkü yüzük parmağı daha güçsüz ve daha az baskı yaptığı için göz etrafına zarar vermeyecek ve yıpratmayacaktır. Dolayısıyla göz bölgenizi genel olarak yüzük parmağınız ile temizlemeye özen gösterin.

-Makyajınızı temizlerken cildinize uygun ürün ile birlikte makyaj temizleme pamuğu yardımı ile dairesel hareketler yaparak temizleme işlemini uygulayın.Bu yöntem ile birlikte cildiniz kirlerden ve bakterilerden arınmış olacaktır.

 

Son olarak, makyaj temizleme işlemi bittikten sonra cildinize uygun bir tonik yardımı ile cildinizi silin. Bu işlemin amacı ise; cildinizde yer alan gözeneklerin daha da sıkılaşmasını sağlayacak ve cildinizin sarkmasını önleyecektir. Genel olarak bu yöntemi her gün makyajınızı temizledikten sonra uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi sürekli denediğinizde zaman içerisinde cildinizde olan gelişmeleri görecek ve yaşınız ilerlediğinde bile yaşınızdan daha küçük göstereceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*